ПУТЬ К ВАШЕЙ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ НЕЗАВИСИМОСТИ
Телефон: (048) 700-70-96

 

25.04.2015 - Великі дата-центри замість акумуляторів часто використовують роторні накопичувачі

Для гарантування безперебійної роботи багатьох пристроїв, що надають комфорт і допомогу людині в багатьох справах,  використовуються акумуляторні батареї, які входять в комплект блоків безперебійного живлення (ББЖ). Для акумуляторів потрібен певний температурний режим роботи і вони мають обмеження по кількості циклів заряду-розряду. 
 
Альтернативою для акумуляторів може стати кінетичний (роторний) накопичувач енергії. Основною частиною конструкції є маховик, який накопичує енергію за рахунок обертання. В момент зникнення вхідної напруги він починає віддавати енергію. Розкручування і підтримка обертання маховика здійснюється за рахунок електричної мережі.
 
Роторні накопичувачі можна приєднувати до ББЖ замість традиційних акумуляторів. Можуть працювати і в паралельному режимі. Кінетичні накопичувачі енергії знайшли своє призначення і в чисто роторних ББЖ, де відсутні елементи з сфери традиційних статичних джерел, такі як випрямляч, інвертор, акумуляторні батареї і т.п.
 
Деякі роторні ББЖ крім кінетичного накопичувача мають синхронну машину (мотор-генератор), включену між кінетичним накопичувачем і навантаженням. Існують дизель-роторні ББЖ, які мають в єдиній конструкції три складові: дизельна установка, мотор-генератор і роторний накопичувач, так-званої «інтегральної» групи. Повноцінний ББЖ містить комутаційні елементи, байпас, катушки індуктивності. При наявності напруги в мережі навантаження отримує живлення напряму через дроссель. Але при цьому в систему паралельно включена ще і синхронна машина, яка одночасно виконує дві функції. Будучи мотором, вона підтримує обертання кінетичного накопичувача енергії, який розміщений на одній осі. Але він є одночасно генераторм, то ж виробляється напруга, яка надходить в навантаження паралельно з мережевою.
 
Дизель-роторні системи мають ряд переваг, які відчутні при потужностях біля 1 МВА. Вони можуть витримувати 10-кратне перевищення струму короткого замикання. 
 
Сферами використання динамічних ББЖ є лікарні та аеропорти дата-центри оператори зв’язку та стадіони. Не відстають тут і військові, хоча не особливо це афішують.
 
По материалам: ecotown

Глядя на главную страницу нашего сайта...

captcha
Перезагрузить

                 

Следите за нами